Nová generace
středa, 23. říjen 2013 15.00

5 kroků, které ti pomohou rozvíjet skupinku NG Doporučený

Pár kroků Pár kroků Steps & Stones by sea turtle, on Flickr

I přesto, že vést skupinku je smysluplná činnost, která přináší mnoho zajímavých zkušeností, zážitků, výzev a úkolů, někdy přicházejí chvíle nejistoty a otázek jak dál. Připravili jsme pro vás pár poznámek, které by každý vedoucí měl mít při tom všem na paměti. Doufám, že se vám budou hodit.

 1. Buď v kontaktu se skupinkou

  Je důležité, aby všichni věděli co se ve skupince děje. Vezmi si kontakty, abys jsi mohl ostatním psát o tom co je před vámi, jaké máte možnosti, výzvy, potřeby apod. Pokud je vás víc, můžete si založit skupinu na FB. Dá se pak využít k tomu, abyste vytvářeli události, dělali reklamu akcím, sdíleli se a zvali své přátele.

 2. Zapoj ostatní

  Když připravuješ akci ujisti se, že na tom nepracuješ sám. Raději dej úkol každému členu skupinky. Každý má nějaký dar, využívej ty, které vám Bůh dal ať už pro organizování aktivity nebo pro evangelizaci samotnou. Umí někdo beatbox, zpívat nebo tančit? Využij obdarování k získání pozornosti ostatních a pak sdílej co ti Bůh dá na srdce. VERY Simple!

 3. Pracuj na vztahu se školou

  Modli se za učitele i vedení školy a hledej způsoby jak být jako skupinka pro školu prospěšní. Dar otevírá cestu! Pokud nemáš svolení dělat akce na půdě školy – respektuj to, ale nevzdávej to! Modli se a hledej jak dál. Scházet k modlitbám se dá i v parku, restauraci, kavárně či na jiných místech. Jinou variantou může být scházení na internátu nebo ve školním klubu.

 4. Mluv o vaší skupince ve sboru

  Lidé v církvi rádi slyší o tom co studenti podnikají. Navíc tím můžete získat jejich srdce pro modlitby za vaše spolužáky. Pokud jste jako členové skupinky NG z více sborů mluvte o škole v každém z nich. Domluv si s vedením sboru prezentaci na 5 minut o tom co jste udělali a o tom co plánujete. Modlitební karty popř. NL pro členy sboru posílí povědomí o vaší službě na škole a posílí vaši službu modlitebně a možná i finančně.-)

 5. Nikdy to nevzdávej!

  Zažil jsi už vyslyšené modlitby za své spolužáky? Pokud ano - sdílej to s ostatními skupinkami na FB. Pokud ne - nevzdávej to! Modlitba je základ služby. Boží slovo, které mluvíš k spolužákům je jako semeno, které se zasévá do půdy. Než vzejde trvá to, ale vzejde.-) Modli se za to co jste udělali a za to co plánujete. Pokud si s něčím nevíš rady ozvi se svému koordinátorovi popř. národní kanceláři.

Naposledy změněno středa, 23. říjen 2013 15.15
Jste zde: Domovská stránka Inspirace 5 kroků, které ti pomohou rozvíjet skupinku NG