Nová generace
pátek, 1. listopad 2013 13.23

Když jsem na škole jediný křesťan Doporučený

Když jsem na škole jediný křesťan holger (holger-dieterich.de) via sxc.hu

Jeden z nejčastějších důvodů proč si student myslí, že nemůže rozjet NG na jeho škole zní: „Ale já jsem na škole jediný křesťan“. Začít něco sám je opravdová výzva! Přesto jsme mnohokrát slyšeli, že i když jsi ve škole jediný křesťan neznamená to, že nemůžeš založit skupinku NG, protože nikdy nejsi sám: Já jsem s vámi po všechny dny až do konce světa. Po celé Evropě se rozhodli stovky mladých studentů založit skupinku i když byli na začátku sami. Je to krok vyžadující víru, ale nezapomeň, že jsou tu koordinátoři, kterým můžeš napsat nebo zavolat, vedoucí se kterými se můžeš setkat a další, kteří tě podporují modlitebně. Neboj se a zavolej, mailuj, facebookuj. Rádi ti pomůžeme, abys nebyl sám!

10 NÁPADŮ co dělat, abych nebyl ve škole jediný křesťan

  1. Jsi si jistý, že jsi jediný křesťan na škole? Často jsou ve škole další o kterých nevíš a připojí se jakmile uvidí tvoji iniciativu. Začni, vytvoř plakát, banner nebo inzerát: Jsi křesťan? Přijď 7.11. ve 14.00 do 1. A nebo pošli sms na tel…
  2. Vyvěs na nástěnku nebo FB školy plakáty ‚SMS Modlitba‘ a modli se za studenty a za potřeby, které ti smskou pošlou. Ujisti se, jestli nepotřebuješ svolení ředitele školy, pokud budeš prezentovat NG na nástěnkách školy.
  3. Připrav petici nebo charitativní akci, ve které někomu pomůžete. Je to skvělá příležitost ukázat prakticky na Boží lásku! Možná ti někdo z tvých nevěřících kamarádů pomůže zrealizovat tuto společenskou aktivitu. Pár tipů: sbírka brýlí, sbírka mobilů pro Afriku. Projekt kup krávu – zachráníš život nebo adopce dětí na dálku apod. Viz: www.nehemia.cz
  4. Mrkni na video NG Calendar a taky do sekce NG+, kde najdeš více inspirací.
  5. Vylep povzbuzující hlášky na skříňky. Je to skvělá příležitost povzbudit ostatní studenty. Co kdyby ti pomohl připravit nálepky nebo kartičky někdo, kdo do tvé školy nechodí? Můžete se spolu také modlit, aby se ke každému dostalo správné slovo.
  6. Dej Bibli tvému nejbližšímu příteli anebo celé třídě. Hezky ji zabal a dej jako vánoční dárek nebo jako dárek k narozeninám popř. ji věnuj při jiné příležitosti.
  7. Uspořádej obědové setkání na téma, které zajímá tvoje spolužáky. Pokud se necítíš na vedení rozhovoru pozvi vedoucího mládeže nebo někoho kdo to dobře zvládne.
  8. Znáš nějakou fajnou křesťanskou kapelu? Zjisti jestli by mohli hrát na tvé škole a připrav si krátké motivační slovo během koncertu.
  9. Mrkni do Magazínu NGéčko, kde je 101 nápadů. Mnoho nápadů se dá zrealizovat i když jsi jediný křesťan na škole. magazine-demo.pdf
  10. Sestav si modlitební Hit-List na který napíšeš 10 jmen. Začni se modlit za první osobu a posuň se ke druhé osobě na seznamu, až když uvidíš změny v životě první osoby.

Nevzdávej to - ať se děje cokoliv!

Mt 7,7–8 Proste, a bude vám dáno; hledejte, a naleznete; tlučte, a bude vám otevřeno. Neboť každý, kdo prosí, dostává, a kdo hledá, nalézá, a kdo tluče, tomu bude otevřeno.

Naposledy změněno sobota, 2. listopad 2013 00.31
Jste zde: Domovská stránka Inspirace Když jsem na škole jediný křesťan