Nová generace
čtvrtek, 15. září 2016 13.20

Konference NG

První víkend v září jsme se sešli jako NG, abychom společně zahájili nový školní rok. A jaké to bylo? Účastníci byli povzbuzeni ke sdílení evangelia na své střední nebo vysoké škole zcela v duchu NG - spousta legrace, modliteb, ale také praktického vyučování a sdílení nápadů a tipů. Rozhodně to byl povedený rozjezd nového školního roku. 

Jedním ze silných bodů konference bylo vyučování Steva Cuttina a Chrise Scrogginse o tom, jak změkčit půdu srdcí lidí, kterým chceme kázat evangelium. Láska a společný smích jsou způsob, jakým připravujeme člověka k tomu, aby byl připravný slyšet. Současní i bývalí studenti se sdíleli se svými zkušenostmi práce v NG. Společně jsme se na závěr modlili vzájemně za sebe i za naše školy a další službu. 

Franta říká: Když se řekne Nová generace, myslí se tím že ta generace která je teď je strašná atd. Ale jsou lidé kteří se snaží to změnit. Mladí křesťané se snaží na svých školách rozšiřovat evangelium. Na konferenci bylo hodně přednášek jak pro středoškoláky, tak i pro vysokoškoláky, ale byla tam i zábava...

A jedna z dalších účastnic: Konference NG předčila má očekávání. Přijela jsem v docela ubrečeném rozpoložení a nevěděla jsem, co dál. Ale povzbudili mě lidé, skrze které mě Bůh utěšil. Oceňuji, že byl po kázání prostor pro modlitby. Také mě moc povzbudilo, že program vedla mládež. Vždy jsem ráda, když potkám lidi z jiných měst, se kterými mám něco společného. Za ty nové přátele jsem opravdu vděčná. Osobně jsem si z konference odvezla pokoj a důvěru, že se Bůh o mě postará. Také jsem si odvezla vděčnost za to, jak mě skrze Cuttinovi a další lidi miluje a podporuje. Původně jsem pro své rozpoložení a otázky ohledně budoucnosti ani nechtěla přijet. Ale teď jsem moc ráda, že jsem přijela.

Svědectví jsou redakčně upravená.

Naposledy změněno pondělí, 19. září 2016 10.05