Nová generace
čtvrtek, 18. prosinec 2014 23.19

Co se děje u vás Doporučený

Autor Rachel (www.lovefromginger.com); under CC 3.0Zeptala jsem se před Vánoci, co se děje ve vašich skupinkách. A koho se lépe zeptat, než našich koordinátorů. A tak víme, že některé skupinky se rozhodly rozdávat perníky, jiní se rozhodli rozdávat Bible. Pro jiné studenty je úspěchem, když získali první nevěřící známé, se kterými se jim daří rozvíjet vztahy.

V Břeclavi není teď ani jedna skupinka NG, ale místní mládež to nechtěla jen tak nechat být a rozhodla se rozdávat Bibli NG a perníky s pozvánkou na vánoční párty studentům před školami.

Ptali jsme se Miri, jaké jsou reakce studentů:
„Nejvíc reakcí bylo pozitivních – děcka byly překvapené, že někdo jim dá něco zadarmo a ještě popřeje veselé Vánoce:) Jiní byli nadšení, že součástí párty bude americký host a budou si moct procvičit angličtinu. Většina reagovala fakt kladně, jen málo odmítlo dárek i pozvání – víceméně se strachem, že budou něco platit. Lidi dneska nejsou zvyklí něco dostávat zadarmo, aniž by se museli k něčemu zavazovat."
Kdo pekl perníčky a kolik je jich celkově?
Perníčky jsme pekli jako mládež před 2 týdny, měli jsme spešl perníkovou mládež:) Bylo nás přes 30, rozdělili jsme se do 3 týmů a soutěžili mezi sebou ve 3 kategoriích – nejvíce napečených perníčků, nejkreativnější perníček a nejlépe nazdobený. Děcka to moc bavilo, zvali i své přátele a všichni se aktivně zapojovali – i kluci.

Jsme Bohu vděční za to, že dává odvahu oslovovat cizí lidi a sdílet s nimi vánoční zvěst.

 

Naposledy změněno pátek, 19. prosinec 2014 00.14
Jste zde: Domovská stránka Svědectví Co se děje u vás