Nová generace
pátek, 16. leden 2015 10.07

Vánoce v Brně Doporučený

Ještě se vrátíme k vánočním akcím. Anička je koordinátorka v Brně a dala nám vědět, co se před Vánoci dělo u nich:

Biskupské gymnázium a gymnázium Bystrc dělali balíčky s něčím malým (drobný dárek, lízátko) a evangelizačním veršem, citátem o smyslu Vánoc, k zamyšlení :) Jsou fakt skvělí. Na Bigy je 910 studentů a na Gyby 700, takže to byla celkem výzva.

Skupinka na Bigy lepila dárečky na skříňky a zatím byly samé pozitivní ohlasy. Nejvíc mě těší, že se do toho zapojilo přes 25 lidí, i ti kteří na skupinku nedocházejí a všichni byli povzbuzeni a hodně je to nadchlo.

Skupinka na gymplu na Vídeňské je tenhle rok menší, tři slečny. Museli jsme jim trošku dopomoci, protože při počtu 600 studentů to není sranda. Tak jsme uspořádali událost a pomohli holkám napéct perníčky, ozdobit, zabalit, domluvili čas a prostory, sehnali nějaké finance. Perníčky rozdávaly před školou a zatím pocity dobré. Ale i kdyby ne, o pocity přece nejde, všechny jsou přesvědčeny o tom, že to co udělaly, mělo smysl a znovu je to zapálilo myslet na svoje spolužáky a bojovat za ně.

Upřímně, sama se divím a jsem nadšená z toho, co děcka dělají. Dávám jim to málo, co můžu, jsem schopná domluvit lidi, sehnat a zorganizovat věci, společné modlitby a podobně. Oni jsou z toho nadšení a povzbuzení. Což v závěru dostává nejvíc mě.

Takže asi tak za Brno. Myslím, že to, že přes 2000 studentů slyšelo evangelium je pecka!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Naposledy změněno pátek, 16. leden 2015 10.42