Nová generace
středa, 4. březen 2015 13.47

Valentýn na gymnáziu Rumburk Doporučený

V pátek 13. února jsme se na naší škole rozhodly udělat Valentýnskou akci, protože Valentýn byl až den potom, ale to není škola a přišlo nám hloupé ho slavit až v pondělí. Nejdřív jsem se bála, že nám to vůbec nevyjde, ale nakonec jsme daly dohromady plán, který dával smysl a tak jsme se necelé dva týdny před samotným dnem začaly připravovat. Myslela jsem si, že se tam sejdeme s deseti keksíkama a várnicí plnou různorodých džusů (nakonec to zachránila jedna konzerva jahod, díky které voda a džusy dostaly chuť,) ale k naší čtyřčlenné dívčí skupince se připojilo hned několik spolužaček ze školy, které nabídly, že něco udělají, že nám pomůžou.

Ve čtvrtek dopoledne za mnou přišla jedna profesorka s tím, že jim ve třídním fondu zbylo něco málo peněz a tak nám za to nakoupila marshmallows. Řekla jsem si: "Ok, wow." Nevěděla jsem, jak se o nás mohla dozvědět, ale byla jsem jí vděčná. Odpoledne jsem sama měla péct brownies, ale jak už to se mnou a s pečením bývá, připálilo se mi a tak jsem ho se slzami snědla sama doma.

Druhý den ráno, když jsme se s kamarádkou konečně dopravily i s tou těžkou várnicí plnou buchty do školy, nejenže všude na skříňkách byla srdíčka, která tam ráno pracně lepila sekunda, ale na stole už bylo připravené jídlo a dokonce nám dal i nějaký kluk ze sekundy cookies. Ale to pořád nebylo všechno! Namíchaly jsme ten výtvor k pití a přišla jiná profesorka s krabicí perníku.

Všechno proběhlo skvěle. Měly jsme dost jídla i pití s kelímky, na kterých byly různé povzbudivé citáty a já měla radost. Protože lidi měli radost  a protože to bylo super.

Po tom, co jsme uklidily a zbytek jídla odnesly do svých tříd, mi spolužačky řekly, že na druhé straně stolů stál učitel na dozoru a ptal se jich na věci ohledně NG a našich důvodů, proč vlastně dáváme jídlo zadarmo. Potom se nás ptal i můj dějepisář a nebyl jediný, lidi zajímalo, proč někdo dělá něco, co mu nic nevynese.

Celá akce mi byla skvělým povzbuzením a já chci tímhle poděkovat všem holkám z gymnázia Rumburk, které se zapojily. Protože bez nich a bez Boha by nebylo nic, možná tak jenom moje připálené brownies.

Týna

Naposledy změněno středa, 11. březen 2015 13.19
Jste zde: Domovská stránka Svědectví Valentýn na gymnáziu Rumburk