Petr
úterý, 16. říjen 2012 10.27

Příprava na práci na univerzitách-Kolín-ale nad Rýnem:-)

Minulý týden jsme se vrátili z Německého Kolína nad Rýnem kde jsme měli možnost být s dalšími desítkami studentů, kteří se rozhodli být misionáři na svých univerzitách. Cesta nám zabrala asi 12 hodin a tak jsme byli Bohu vděční když jsme ve 23:00 zaparkovali v křesťanském konferenčním centru. Celý týden byl ve znamení vyučování a to především o práci mezi studenty, mezi muslimy anebo o postavení žen v dnešní společnosti a církvi. Byl to čas učení, trénování a přípravy na nový školní rok, ale taky čas výzev a inspirace, protože jste v neustálém kontaktu s lidmi z jiných zemí a kultur. Český tým se skládal ze 6 Moraváků a 2 Texasanů a taky z 5 dětí. Bůh nás obohatil o nové přátele-spolubojovníky, rozšířil naše přemýšlení a dal nám výzvy do našich životů. Studenti Pro Krista pracují 30 let asi v 15 zemích Evropy, ale stále je spousta měst a univerzit kde není evangelium kázáno. V samotné Evropě jsou statisíce studentů ke kterým ta nejlepší zpráva ještě nedorazila. Speciálně se jedná o celý bývalý východní blok a Balkán. Další takovou zemí je Turecko kde studuje na univerzitách 800.000 lidí!!! Jsou to vzdělaní muslimové kteří budou mít v blízké budoucnosti vliv na vedení jejich země. Pro zajímavost v Česku máme asi 400.000 studentů na VŠ.

Mnohá univerzitní města, která byla kdysi centrem církve a vzdělání jsou dnes bez přímého vlivu církve bez jakéhokoliv vlivu církve na studenty. Mojí modlitbou tedy zůstává aby národ Husa a Komenského byl znovu národem, které se navrátí ke Kristu. Národem nad kterým se Bůh smiluje a učiní z něj národ kazatelů, misionářů a učitelů Božího slova tak jak to před pár stoletími započal.

Služebníků na univerzitách po celé Evropě je málo a počet těch co neznají Ježíše Krista a jsou na cestě do záhuby je obrovský. Ale náš Bůh je dobrý, připravuje si svůj lid, aby se evangelium dostalo i do škol a univerzit v Evropě.

Proste proto Pána žně ať vyšle dělníky na svoji žeň.

Petr

Naposledy změněno úterý, 16. říjen 2012 11.08
Petr Rattay

Hlavní koordinátor Nové generace v České republice.

Internetová stránka: novagenerace.com Email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Jste zde: Domovská stránka Blogy Petr Blogy Příprava na práci na univerzitách-Kolín-ale nad Rýnem:-)