Petr
úterý, 17. červenec 2012 10.28

Fotbal jak ho neznáte

Hned druhé ráno po našem návratu z Kristfestu jsme se zapojili do příměstského fotbalového kempu, který děláme už asi 15 let. Každý rok nám během celého týdne přichází 60-80 dětí z místního sídliště. Letos nám přijelo pomoc 7 teenagerů z USA a tak přišlo více českých holek než obvykle. Dokonce se asi 10 z nich začalo zapojovat do tréninků i do následného programu ve kterém jsme děti každý den vedli k poznávání Božích pravidel a principů a kdy jsme jim mohli vysvětlovat evangelium a vést je k obrácení.

Nejmladším účastníkem byl náš 4-letý Filípek a po letošním kempu si chce fotbalový dres Barcelony koupit i naše Barunka.-) V úterý večer jsme uspořádali přátelský zápas proti romským mládežníkům. S kondičkou jsem na tom byl bledě ale co jsem nestíhal fyzicky jsem si vynahradil duchovně. Po zápase jsme pozvali celý tým do párty stanu kde jsme svědčili o tom jak Bůh přišel do našich životů, jak nás zachránil a jak nás používá ve službě druhým. Bylo moc povzbuzující dívat se do očí těch, kteří Boha neznají. Jeden z nich prosil o vysvobození od zlých představ a snů a rozhodl se jít za Bohem. S dalším klukem jsme měli možnost zalét semínko, které bylo zasazeno a povzbudit ho v hledání pravdy a v rozhodnutí vydat svůj život Bohu. Byl upřímný a věděl jsem že ho nemám tlačit k rozhodnutí, abych si ´udělal zářez na pažbě´ ale aby se sám přesvědčil o Boží lásce i nutnosti pokání. Požehnané dny. Petr

Naposledy změněno úterý, 16. říjen 2012 10.35
Petr Rattay

Hlavní koordinátor Nové generace v České republice.

Internetová stránka: novagenerace.com Email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Jste zde: Domovská stránka Blogy Petr Blogy Fotbal jak ho neznáte