Petr
pátek, 27. leden 2012 19.50

Na hranici se severní Koreou!

Mnoho lidi si nedovede představit situaci mezi oběmi zeměmi. Když přijedete na hranice se severní Koreou tak to první co vás zaujme je vzdálenost ze Soulu. Je to tak 20-30 minut autem. Pak přijedete na místo, které mi připomínalo železnou oponu v Břeclavi za řekou.

Dostat se v jižní Koreji do míst, kde jsem byl je zázrak. Pokud na straně severní Koreji mají to stejné co na straně jižní tak je to holé šílenství. Obě země tam rozděluje řeka širší než Dunaj, pak následuje asi 500 metrový pás země, která je úplně holá a zablácená. Ve finále čeká na uprchlíky 5 metrový násep a na něm 5 metrový plot s ostnatým drátem. Následuje silnice pro vojáky a pak další plot s ostnatým drátem. Samozřejmě všude se pohybuji ozbrojení vojáci, kteří monitorují situaci a kontrolují 1x denně neporušenost plotu. Není se čemu divit. Severní Korea tvrdě potlačuje jakékoliv náznaky svobody a tak je opravdu zázrak pokud se někomu podaří utéci z tohoto velkého vězení. Modlitba tak sehrává nesmírně důležitou roli. Na konci 80. let minulého století nevěřilo mnoho lidí v pád železné opony. A přesto se to stalo. Díky Bohu za milost a za všechny, kteří se na pádu podíleli.

P. S. Tajné informace se nepodávají.

Naposledy změněno čtvrtek, 25. říjen 2012 15.38
Petr Rattay

Hlavní koordinátor Nové generace v České republice.

Internetová stránka: novagenerace.com Email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Jste zde: Domovská stránka Blogy Petr Blogy Na hranici se severní Koreou!