Magazín
Inspirace

Inspirace (20)

úterý, 13. červen 2017 09.30

Ahoj všichni!

Jestli odpočítáváte dny do prázdnin, tak víte, že je to jen 17 dní do konce školního roku. S koncem školního roku končí na dva měsíce také NG. Díky vám všem za práci, kterou na svých školách děláte a za všechno, co obětujete, vaše námaha není v Božích očích marná.

středa, 12. duben 2017 23.27

Nedávno jsem seděla s přáteli u stolu a řeč se stočila na určení data Velikonoc. Někteří kolegové vzpomínali, že různé křesťanské tradice určují Velikonoce různě. Tak jsem poznamenala, že koneckonců i židovský kalendář určuje datum Velikonoc trochu jinak. Odpověď byla: „Co mají Židé společného s Velikonocemi?"

čtvrtek, 18. únor 2016 11.53

Tak jako Vánoce, i Velikonoce přichází s železnou pravidelností každý rok. Pro svět kolem nás jsou zajímavé ty prázdniny, které tento svátek provází, ale málokoho zajímá, proč ho vlastně slavíme. Ale pro nás křesťany je to příležitost, jak se přiznat k realitě naší víry. Kristova smrt a zmrtvýchvstání jsou to, co dává naší víře smysl a naději do budoucnosti. 

pondělí, 30. listopad 2015 11.27

Daník KunášekPOZVĚTE NG K SOBĚ!

Letošní rok máme v týmu Daniela, který se rozhodl strávit celý rok full-time v NG. Věří, že je to věc, do které ho Bůh povolal a nepodal si tedy přihlášku na VŠ. Pozvěte si NG k vám na školu či do církve.

neděle, 6. duben 2014 23.20

Nabeel Qureshi byl vychován v muslimské rodině ve Spojených státech. Jeho představa oddaného muslima pocházela z příkladu rodičů, především laskavé matky, která ho učila recitovat Korán, modlit se a ctít straší ve svojí rodině. Jeho představa o křesťanství byla povrchní, hodně ovlivněná tím, co ho učili doma. A také tím, že když se ptal otázky svých křesťanských spolužáků nebo známých, nebyli mu schopni dát odpověď. Změna došla teprve na vysoké škole, kde se setkal s Davidem, který Bibli miloval a studoval ve svém volném čase. Nabeel a David se stali přáteli a dva roky společně objevovali, čemu vlastně věří, nakonec se Nabeel stal křesťanem. Dnes je významným evangelistou - apologetem, který promlouvá k muslimskému publiku i k univerzitním studenům a vypráví jim svůj příběh. Ale kde by byl Nabeel bez Davida?

neděle, 6. duben 2014 21.44

Každý kazatel vám potvrdí, že Velikonoce a Vánoce jsou problém. Jak zaujmout tématem, které se prakticky opakuje každý rok, aby to nebylo klišé? Nejinak tomu je u editorů webových stránek nebo aspoň v mém případě. Přemýšlela jsem nad různými věcmi a mnohé jsem i zavrhla. Povzbuzovat k rozdávání sladkostí? To je standardní NG praxe a dočtete se ji v tipech i příručkách, které najdete v sekci pro členy. Číst Bibli na veřejném místě? Studenti FF Masarykovy Univerzity nám ukázali, že to jde, a letos se znovu se sborem chystáme na náměstí... Přiznám se, že se mi nechtělo psát tipy a triky a speciální metody.

pondělí, 3. únor 2014 11.02

Ahoj,
členství v NG dává možnosti pro rozvoj služby i pro osobní růst.

Už jste někdy slyšeli o službě OnTheRedbox? Pokud ne, můžete si více přečíst česky zde anglicky zde. A pokud byste se se službou chtěli seznámit přímo na místě v Madridu, plánujeme výjezd někdy na podzim nebo v zimě 2014. Pokud byste měli zájem, ozvěte se.

čtvrtek, 12. prosinec 2013 22.25

... a slovo se stalo tělem a přebývalo mezi námi. Jen málokterá slova popisují poetičtější skutečnost, že se Pán Ježíš narodil. Že se Bůh stal člověkem, aby nás zachrnil. Lidé kolem nás spěchají, my také spěcháme a přehlížíme. A pokud ne, tak máme dvě možnosti, buď bezmocně poznamenat v souladu s naším křesťanským klišé, že je to smutné, že si lidé neuvědomují pravou podstatu Vánoc, nebo s tím můžeme něco udělat a ukázat lidem kolem sebe, že to je jinak. Některým můžeme říct napřímo, jiné můžeme oslovit skutkem.

Bible NG jako vánoční dárek pro každého středoškoláka ve tvém městě

V tomto roce oslavujeme výročí 400 let od posledního vydání Bible kralické. Tato kniha je stále nejprodávanější knihou na světě. Již více než dvě tisíciletí ovlivňuje kulturu, vzdělanost, jazyk, morálku, mentalitu a hodnoty tisíců lidí ve většině národů světa. Tím se naskýtá skvělá příležitost prezentovat Bibli mezi studenty. V sekci NG+ jsme pro vás připravili úžasnou prezentaci o Bibli, která byla vyzkoušena na vyškovském gymplu.

Jinou možností je darovat na Vánoce Bibli NG každému středoškolákovi ve tvém městě. Spoj se s dalšími mládežemi ve městě a připravte plán jak na to. Co třeba oslovit místní tisk, rádio, kabelovou televizi? Využít FB, udělat koncert, anketu o Bibli na tvé škole a prezentovat ji na společném setkání všech studentů ve městě? Neváhej, modli se, plánuj, sežeň Bible, protože Vánoce jsou za dveřmi!

Jeden z nejčastějších důvodů proč si student myslí, že nemůže rozjet NG na jeho škole zní: „Ale já jsem na škole jediný křesťan“. Začít něco sám je opravdová výzva! Přesto jsme mnohokrát slyšeli, že i když jsi ve škole jediný křesťan neznamená to, že nemůžeš založit skupinku NG, protože nikdy nejsi sám: Já jsem s vámi po všechny dny až do konce světa. Po celé Evropě se rozhodli stovky mladých studentů založit skupinku i když byli na začátku sami. Je to krok vyžadující víru, ale nezapomeň, že jsou tu koordinátoři, kterým můžeš napsat nebo zavolat, vedoucí se kterými se můžeš setkat a další, kteří tě podporují modlitebně. Neboj se a zavolej, mailuj, facebookuj. Rádi ti pomůžeme, abys nebyl sám!

Strana 1 z 2
Jste zde: Domovská stránka Inspirace