Chyba
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 62
Magazín
Blog - Petr Rattay

Blog - Petr Rattay (50)

čtvrtek, 21. únor 2013 08.25 Napsal(a)

Před pár dny jsme se s Tomem vrátili ze setkání NG, které se konalo ve Švédsku. Kdo by čekal třeskutou zimu jako já-ten se plete. Čekalo nás stejné počasí jako u nás doma. Akorát sněhu bylo podstatně více. Naším cílem bylo vidět zázemí NG a musím říct, že jsem byl velmi mile překvapen. Celá práce se jim po 10 letech velmi rozrostla v každém ohledu a tak mají dokonce potenciál pozvat další evropské vedoucí, aby jim pomohli rozvíjet práci v jejich zemích. Švédsko patří mezi země, kde se klade důraz na aktivizaci občanů a z toho plyne i velká angažovanost studentů na školách. Nutno podotknout, že studenti jsou podporováni rodiči a prarodiči a tak tato křesťanská misijní společnost dosáhla 13.000 členů. Velmi mě povzbudilo, že bývalí NGčkáři, jsou dnes na velmi zajímavých pozicích jako jsou starostka nebo poslanec. Celá práce na školách je podporovaná státem a díky tomu NG Švédkso pracuje na 450 školách. Kéž by i v naší zemi vláda podporovala křesťanské organizace podobným způsobem. Přestože pracujeme ve zcela odlišných podmínkách máme stejný cíl a především stejného Boha. Švédské výsledky ve službě a jeijch nadšení pro kázání evangelia mě naplňují stejnou touhou, abychom hledali jak rozvíjet službu na školách v našich podmínkách. A tak mojí modlitbou zůstává: ´Proste Pána žně, ať vyšle dělníky na svoji žeň!´ Díky vám všem, kteří na tom pracujete s námi.

čtvrtek, 13. květen 2010 22.13 Napsal(a)

crazy_carNa našem webu připravujeme s Media týmem nové vychytávky pro skupinky. Pokuď bys měl chuť pomoct a IT je Ti blízké, tak se určitě ozvi. Jedná se o tvoření databázových aplikací ve fabriku (online naklikání databázových aplikací), pak také pomoc při správě webu. Nezáleží moc na tom, kolik toho zrovna umíš, ale jesli máš chuť pomoct, něco nového se naučit, poznat bandu lidí, kteří jsou zapálení pro Boha, a razí cestu v této oblasti.

Korni

středa, 26. červen 2013 14.12 Napsal(a)

A short English lesson on Regional youth retreat. A couple of Texas quotes.-)
 
"Camp was amazing!! It was awesome to be able to be in an environment where you could feel God's presence. It was also fun being able to play and build relationships with all the people that were there!"

"Watching God move in another country was amazing. Having the youth seek God together while engaging them in activities is an awesome way to help teach how to spread the gospel."
 
"Camp was an amazing experience. To see other students from the other side of the world, seeking God, makes it so real to me. I got to really realize that we are one body of Christ."
 
We were very privileged and thankful that we were able to spend time with some incredible leaders and youth in Czech. We all had a blast! Thank you so much for allowing us to come and we will continue to pray for the people of Czech Republic!

středa, 12. leden 2011 10.26 Napsal(a)

Zdravím vás všechny po vánočním čase a doufám, že jste si trochu odpočinuli. Naše děti byly rády, že nemusí do školy a tak jsme rozjeli naši každoroční plejádu rodinných návštěv. Asi nebyl ani 1 den, kdybychom byli samiJ

Sotva jsme se po novém roce rozkoukali odjeli jsme s Miri v sobotu ráno do Brna, kde jsme prezentovali NG zástupcům různých denominací. Bylo skvělé, že jsme se na závěr modlili za školy v Brně. Kéž by Bůh dal milost a probuzení mezi studenty, vždyť je jich tam jen na VŠ 67.000. A to v tom nejsou ZŠ a SŠ. Práce v Brně se vyvíjí a je potřeba ji více koordinovat na mezi-denominační úrovni. S tím je spojena otázka kdo bude koordinátorem pro Brno. Budeme moc rádi pokud se s námi budete za Brňáky:-) přimlouvat.

Petr

středa, 10. listopad 2010 16.34 Napsal(a)

Ef 2:10 Jsme přece jeho dílo, v Kristu Ježíši stvořeni k tomu, abychom konali dobré skutky, které nám Bůh připravil.

Dnes mám úžasnou možnost podělit se s vámi o včerejší zážitek. Verš, který jsem použil ukazuje na to, že Bůh připravuje dobré skutky pro každý den a je jen na nás jestli je rozpoznáme a vstoupíme do nich. Včera na večer jsme měli domácí skupinku jako každý týden. Přesto byla výjimečná. Objevil se na ní nový host, který byl pozván. K našemu překvapení velmi brzy vyvstala možnost vést ho k pokání a odpuštění hříchů. Byl jsem moc rád, že jsem do této výzvy mohl vstoupit a naplnit tak to co Bůh předem připravil. Včera večer byly našemu příteli odpuštěny hříchy a on se rozhodl žít nový život v Bohu. Haleluja:-)

Kéž by Bůh dal milost, abychom mohli přivádět lidi ke Kristu mnohem více než dodnes.

P.S. Už jsi někdy vedl někoho ke Kristu? Víš jak na to?

středa, 3. listopad 2010 20.10 Napsal(a)

Během listopadu mě čeká spousta důležitých rozhodnutí ohledně budoucnosti NG. Pokusím se kousek z toho nastínit, aby jste měli přehled a mohli se spolu s námi přimlouvat za tyto oblasti:

-          finanční zajištění naší rodiny (sháníme polovinu svého příjmu)

-          spolupráce s dalšími studentskými službami

-          spolupráce s dalšími denominacemi

-          spolupráce s Ministerstvem kultury

-          spolupráce s nadacemi

-          spolupráce s podnikateli

 

Do toho všeho je potřeba mít opravdu Boží moudrost a vedení a tak budu rád když to ponesete se mnou.

Kéž vám Bůh našeho Pána Ježíše Krista, Otec slávy, dá ducha moudrosti a zjevení, abyste ho znali. Ef 1:17

čtvrtek, 28. říjen 2010 22.28 Napsal(a)

Zítra ráno s celou rodinou odjíždíme do Kolína a Kutné Hory. Prosím modlete se za cestu i za naši službu. Na sjezdu mládeže budeme motivovat studenty k modlitbám za své školy a prezentovat naší práci. Prezentaci si tentokrát vyzkouší Miri Vrbová, ukázku studentského kázání Petr Racek, svědectví Janča Stehlíková a o webu poinformuje Korni:-) Je skvělé kolik lidí pracuje na stejném cíli.

V neděli nás čeká služba slovem v KS Kutná Hora. Místní sbor nás podporuje modlitebně i finančně a minulý školní rok pracoval na dvou gymnáziích a jedné základní škole. Máme z toho velkou radost protože i letos pokračují a věřím, že budou moci svoji práci ještě rozšířit. Budeme rádi když se budete přimlouvat za tyto 3 školy, aby mohlo být NG přínosem jak pro studenty tak pro místní sbor.

Vracíme se zpátky v neděli navečer. Děkujeme za modlitby a přejeme všem hezký víkend. Petr

středa, 27. říjen 2010 09.45 Napsal(a)

Jaký bude dnešní den?

Přísloví 11:25
Štědrý člověk bude jen vzkvétat, kdo jiné svlažuje, sám bude zavlažen.
Duše štědrá bude nasycena tukem, a kdo občerstvuje, bude též občerstven.

Co vidí mé oči?

Úspěšní manažeři a podnikatelé jsou výbornými komunikátory. To není nic překvapivého. Co však nejvíce komunikují překvapivé je. Ukazuje se, že to nejsou ani vize, ani kritika, ale podpora a dodání povzbuzení. A to o celých 85% více, než je tomu u běžného ředitele. Úspěšní manažeři a podnikatelé jsou zkrátka úspěšní v pomoci ostatním; pomáhají v úspěchu svým zaměstnancům, partnerům, investorům i svým dodavatelům.

Zájem o druhé!

Dnešní verš nás vybízí k tomu, abychom projevovali zájem o druhé lidi. Ať už jsme v práci nebo ve škole platí pro nás zmíněný verš. Ten komu záleží na ostatních, kdo je povzbuzuje a občerstvuje sám bude povzbuzen a občerstven. Buď vnímavý na to co potřebují ostatní a přemýšlej jak jim můžeš pomoci.
Tak neváhej a povzbuzuj!
Kolik lidí dnes povzbudíš a posílíš ve víře?:-)))

Je to na tobě!!!

pátek, 22. říjen 2010 22.30 Napsal(a)

Nemusíte se bát drsného názvu dnešního blogu. Nářez nemá nic společného s bitím ani se nejedná o oblíbenou uzeninu. Pod drsnou slupokou se ukrývá večer věnovaný studentům, kteří žíjí v Praze. Tento program je tak pravidelně organizován mládeží CBH Praha. Měl jsem radost když jsem tam viděl asi 40 studentů, kteří přišli a slyšeli o studentské misii na školách. Praha je nejstudentější:-) město v celé České republice, protože tam žijí statisíce studentů a je tam více než 620 škol. Díky vám všem za modlitby. Mnozí ze studentů byli povzbuzeni a někteří měli zájem se nějakým způsobem zapojit. Těším se na budoucí spolupráci když vidím tu obrovskou potřebu a zároveň rodící se potenciál z řad studentů.

Večer mi nejel žádný spoj a tak mě vzal Tom na přespání k nim domů. Měli jsme fajn čas a tak jsem se vracel zpátky až ráno v šest. Přijel jsem až na poledne a utíkal do školy pro děti. Renča dostalal v noci horečky a zvracela. Prosím modlete se ať může být brzo v pořádku. Petr:-)

pondělí, 18. říjen 2010 16.14 Napsal(a)

Dnešní dopoledne jsme strávili s Tomasem Graumannem na místním gymnáziu. Přednáška byla velmi dobrá a podle vyjádření některých studentů neměla chybu:-)

Thomas zvládnul 4 vyučovaící hodiny po sobě a po obědě hned odcestoval do Košic, aby tam každý den až do pátku mluvil svůj životní příběh. Během celé přednášky velmi otevřeně popisuje svůj osobní život, svoji víru v Ježíše Krista a svoje celoživotní zkušenosti a zážitky. Jedním z nejsilnějších momentů je část kdy popisuje jak se vyrovnal s Boží pomocí s neodpuštěním vůči nacistům, kteří zabili jeho rodinu a jak se díky tomu zbavil veškeré hořkosti a nenávisti v jeho srdci. Ne nadarmo je napsáno: "Neboť jestliže odpustíte lidem jejich přestoupení, i vám odpustí váš nebeský Otec. Jestliže však neodpustíte lidem, ani váš Otec vám neodpustí vaše přestoupení." Mt 6:14-15

Na konci přednášky si několik desítek studentů odneslo Nový Zákon s osobním věnováním Thomase Graumanna. Tak dá-li Bůh příště zase na jiných školách. Petr:-)

Strana 1 z 4
Jste zde: Domovská stránka Blog - Petr Rattay