Frontpage
pondělí, 14. září 2015 14.10

NG a místní sbor? Místní sbor a NG Doporučený

Napsal(a) 

Nová generace chce podporovat místní sbor, ne ho nahrazovat. Chceme být nástrojem pro místní sbor.
Cílem Nové generace je inspirovat, povzbuzovat a pomáhat skupinám mládeže, aby se spojily v modlitbě, v tvořivé evangelizaci a ve všeobecném záměru vytvářet na svých školách pozitivní prostředí. Obvykle říkáme: „Když končí škola, končí pro ten den i Nová generace." Členy povzbuzujeme k tomu, aby se neúčastnili pouze skupiny Nové generace, ale aby byli  zapojeni v místním sboru.

Jak s tím naložit? Pokud jste členy NG, mluvte ve svém sboru o tom, co v rámci NG na škole děláte. Koneckonců, kde jinde najdete modlitební podporu i praktickou pomoc, než ve vlastním sboru? Při dobré komunikaci se sborem můžete jistě časem žádat i o finanční podporu na nákup Biblí nebo na jinou akci, kterou budete pořádat. Ale také byste mohli požádat sestry ve sboru o napečení perníčků pro vánoční akci... Začněte ale tím, že budete o skupince mluvit, sdílet svědectví ze života ve škole, modlit se za své spolužáky a za školu ve sboru.

Pokud jste členové sborů a víte o skupince NG, kterou provozují vaši mládežníci, ptejte se na ni! Sloužit vlastním spolužákům i učitelům chce notnou dávku odvahy a oni vás potřebují. Potřebují slyšet, že dělají dobrou věc, že na ně myslíte a že se za ně modlíte.

Ať vám Bůh žehná v tomto školním roce!

 

Naposledy změněno pondělí, 14. září 2015 21.00
Jste zde: Domovská stránka Frontpage NG a místní sbor? Místní sbor a NG