TY & NG

Tato sekce ti pomůže pochopit jak se zapojit do práce na českých školách. Nezáleží jestli jsi mládežník, student, vedoucí mládeže, učitel, kamarád anebo rodinný příslušník. Nezáleží kolik ti je, protože máme spousty možností pro každého.

Začni skupinku

Pro NG je škola tím nejdůležitějším místem na světě. Místem kde chceme křesťanské poselství demonstrovat slovem i skutkem. Založení skupinky NG aktivizuje křesťanskou přítomnost na škole a přispívá k lepšímu školnímu klima.

Pokud se ti zdá, že založit skupinku je těžké nenech se oklamat. Právě tady se to dozvíš jak je to jednoduché. Zaregistruj se na webu v sekci ´registrace´ a dostaneš volný přístup k materiálům v sekci NG+. Navíc tě bude kontaktovat koordinátor, který ti bude k dispozici po celou dobu vaší práce. Jediné co potřebuješ je kliknout na registraci a vyplnit potřebné údaje. Pokud to zvažuješ neváhej a udělej to dnes.

Spolupráce se sborem

Jsi vedoucí mládeže? Pojďme spolu spolupracovat

Nová generace pomáhá mladým lidem, aby dokázali žít svůj křesťanský způsob života mezi svými spolužáky a získávali je pro Boží království. NG pracuje na škole jako evangelizační nástroj. Jakmile škola končí, tak končí i NG. Věříme, že je důležité, aby každý mladý člověk patřil do lokálního sboru a aby přiváděl své spolužáky právě do svého domovského sboru kde dochází k učednictví, zapojení a osobnímu rozvoji. Rádi budeme asistovat při vytvoření tohoto mostu mezi sborem a školou. Pokud chceš vědět více klikni na banner a kontaktuj nás v národní kanceláři.

Staň se členem

Chceš se zapojit?

Nová generace pracuje ve 20 zemích a má asi 20.000 členů po celé Evropě, což jí umožňuje být více vidět a mít větší pozitivní vliv na mladou generaci.

Někteří členové NG jsou součástí skupinky, jiní jsou ve sborech, které s námi spolupracují. Někteří jsou koordinátoři a další se rozhodli podporovat službu modlitebně nebo finančně. Ať už jsi aktivně zapojen anebo ne budeme tě rádi informovat prostřednictvím Newsletterů. Stát se členem je rychlé a jednoduché tak proč se nepřipojit dnes?

Podpora nové generace

Pomoz nám tvárnit dnešní generaci mládeže zasažením studentů a škol. Jsme křesťanskou organizací, které záleží na tom, aby se evangelium znovu dostalo mezi studenty tak jako tomu bylo v dějinách tohoto národa. Jsme vděční za stovky studentů, které se zapojili skrze modlitbu a kázání evangelia. Díky nasazení všech zapojených jsme mohli zažít proměnu mnohých životů. Ale české školy jsou pole neorané. Stále je před námi obrovský kus práce. Statisíce studentů neměli nikdy šanci slyšet evangelium. Aby se to změnilo potřebujeme i tvoje zapojení. Můžeš se zapojit jako organizátor, modlitebník nebo můžeš finančně přispívat.

Jednotlivec/student

Tvoje pravidelné příspěvky nám pomohu v naší službě studentům. I kdybys jsi posílal ´jen´ 100 Kč měsíčně velmi nám to pomůže při rozvoji naši službu. Finance se využívají k těmto účelům:

 • zasílání inspirace, tipů a nápadů
 • online zdroje jako jsou: manuál jak pracovat, prezentace, videa…
 • tvorba a tisk Bible NG (500.000,-)
 • Návštěvy skupinek NG na škole a příprava evangelizačních programů
 • tvorba a tisk ´Kalendáře NG´
 • tvorba a tisk evangelizačních materiálů: pohlednice, brožury, letáky
 • zajišťování mezinárodních týmů pro školy
 • výjezdy do evropských škol
 • náklady na vzdělávání
 • mzda Petr Rattay
 • částečný úvazek Tom Galda, Erika Pluskalová

Naším snem je vidět aktivizaci mladých křesťanů na školách po celém Česku a dát každému studentovi šanci slyšet evangelium. Tvých 100 Kč nás posune blížeji tomuto cíli.

Křesťanský sbor

Služba Nové generace spolupracuje se všemi evangelikálními církvemi a jejím cílem je pomoci místním sborům zasáhnout školy a studenty v jejich městě. Každý sbor má možnost se zapojit mnohými způsoby:

 1. Stát se sborem, který sponzoruje práci pravidelnými měsíčními příspěvky.
 2. Uspořádat 1 ročně sbírku na podporu služby na školách.
 3. Nakoupit balíček podporující místní skupinky NG.

Podnikatelé

Pokud podnikáš a hledáš způsoby jak podporovat Boží dílo tak služba mezi studenty je jedna z variant. Dále uvádíme možnosti podpory, které nám pomohou v rozvoji naší práce na školách:

 1. Sťaň se sponzorem regionu.

 2. Jednorázový příspěvek na službu.
 3. Možnost shánění finanční podpory mezi ostatními podnikateli. Možnost umístění firemního banneru na webu Nové generace popř. reklamy na Biblích NG, kalendáři NG a Magazínu NG.